Kot Brytyjski - Hodowla i sprzedaż kotów brytyjskich z rodowodem

Przejdź do treści
Kot Brytyjski
To jedna z najdłużej hodowanych ras. Koty te ze względu na swoją gęstą sierść nazywane są nieraz pieszczotliwie "misiami". Brytyjczyki to koty spokojne, łagodne i towarzyskie. Idealnie nadają się jako koty domowe i szybko przystosowują się  do warunków panujących w domu. Są to koty ciche- wydają zdecydowanie mniej dźwięków niż np. syjamy. Jak w każdej rasie również i w tej możemy spotkać koty o różnym charakterze. Jedne uwielbiają być głaskane i trzymane na kolanach inne lubią krótkotrwałe pieszczoty.
Są to koty zgodne i potrafią żyć z innymi kotami na małej przestrzeni pod warunkiem, że zapewnimy im odpowiednią ilość kryjówek , miejsce do załatwiania swoich potrzeb oraz do zabawy ( nie może zabraknąć drapaka). Zazwyczaj szybko przywiązują się do właściciela. Lubią cisze i spokój. Miejsca hałaśliwe, imprezowe są nieodpowiednie i źle by się w nich czuły. Musimy też pamiętać, że nasze pupile to nie zabawki, gdy nie ma nas dłużej w domu najzwyczajniej w świecie zaczynają tęsknić za opiekunem.  Niekiedy więź ta jest tak silna, że nasza dłuższa nieobecność może spowodować stres u kota i wywołać inne dolegliwości.

Budowa
Kot brytyjski nie jest małym kotem , niektóre kocury osiągają wagę 8-9 kg i zazwyczaj są większe od kotek. Koty te są znane ze swojego gęstego, pluszowego futra, które jest jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych cech. Wyróżnia się, aż 150 odmian barwnych- najbardziej popularna jest odmiana niebieska. Ich ciało jest dobrze zbudowane, z krótkim, mocnym grzbietem i szeroką klatką piersiową. Łapy  krótkie i mocne, ogon krótki i gruby zaokrąglony na końcu. Mają średniej wielkości uszy, które są szeroko rozstawione.
Ich oczy są duże i zaokrąglone i zwykle są koloru miedzianego bądź złotego, ale wyróżniamy różne odmiany barwne najczęściej spotykane mają kolor : bursztynowy, inne od miedzianego po różne odcienie pomarańczowego, odmiany srebrzyste mają kolor zielony, a typu colourpoint mają oczy koloru niebieskiego.

Hodowla Kotów Brytyjskich  Rubikar  *Pl
Ściborowice k/Krapkowic woj. opolskie

Created by Piotr Bieńczak
All rights reserved! 2021
Wróć do spisu treści